Ağrı-Tutak'ın kurtuluşu İzmir'de de kutlandı | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Ağrı-Tutak'ın kurtuluşu İzmir'de de kutlandı17.04.2019 09:42

Ağrı-Tutak'ın kurtuluşu İzmir'de de kutlandı

Ağrı-Tutak'ın kurtuluşu İzmir'de de kutlandı


Ağrı’nın Tutak ilçesinin kurtuluşu İzmir’de de kutlandı. İzmir Tutaklılar Derneği Başkanı Abdullah Cengiz ve Yönetim Kurulu tarafından organize edilen etkinlik; İstiklal Marşı ve saygı rnduruşunun ardından başladı.


Bu haber 292 kez okundu.


Ağrı’nın Tutak ilçesinin kurtuluşu İzmir’de de kutlandı. İzmir Tutaklılar Derneği Başkanı Abdullah Cengiz ve Yönetim Kurulu tarafından organize edilen etkinlik; İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından başladı.

Başkan Cengiz, “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın. Şirin ilçemiz Tutak’ın kurtuluşunu İzmir’de de kutlamak istedik. Bu vesileyle tüm şehirlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Minnetle anıyoruz.” dedi.

Etkinliğe Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın ve Yönetimi, Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Genel Başkanı Mustafa Metin Yardımcı, Türk Eğitim Sen İzmir 2. Nolu Şube Başkan Yardımcısı Kemal Bakır, Y.Akpazar Köyü Derneği Başkanı Tacettin Sıcak ve Ağrılılar büyük ilgi gösterdi.

Ağrılı Sanatçı Bahattin Arslan’ın sunduğu gecede; Orhan Artan, Celal İnci, PerihanDemir, Gökçe Sahra ve Fesih Baş sahne aldı.

Kurtuluş gecesine Tutak Belediye Başkanı Bülent Duru da telekonferansla katılarak, hemşehrilerine seslendi ve Tutak'ın kurtuluşunun İzmir Tutaklılar Derneği tarafından İzmir'de de kutlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Etiketler: izmir tutaklılar derneği kurtuluş gecesi

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright