AĞRILILAR’DAN BAŞKAN SOYER’E ZİYARET | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> AĞRILILAR’DAN BAŞKAN SOYER’E ZİYARET07.10.2019 00:00

AĞRILILAR’DAN BAŞKAN SOYER’E ZİYARET

AĞRILILAR’DAN BAŞKAN SOYER’E ZİYARET


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ağrılılar’ın çalışmalarını takdirle karşıladıklarını, gerek yayınladıkları Egeli Ağrı Dağı Gazetesi, gerekse hazırlanan Ağrılılar İş Rehberi konularında ellerinden gelen katkıyı sunacaklarını ifade etti.Başkan Soyer, proje bazlı çalışmalarda Ağrılılar’ın yanında olacaklarını vurguladı.


Bu haber 559 kez okundu.


Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Yöneticileri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başkan Soyer, sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını çok önemsediklerini ve kentin en önemli bileşenleri arasında gördüklerini ifade ederek, “Bu anlamda, kurumsallaşma sürecini tamamladığı görülen ve yaptığı çalışmalarla kent dinamizmine katkıda bulunan Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu yönetimini ve tüm Ağrılılar’ı kutluyorum. Ayrıca, proje bazlı çalışmalarda, Ağrılılar’a her türlü desteği vereceğimize de söz veriyorum.” dedi.

Yapılan ziyaret programına, Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın, Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Genel Başkanı ve Federasyon Başkan Vekili Mustafa Metin Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Harun Elçi, Genel Sekreter Menduh Sevinç, Birim Başkanları; Zafer Çalış, Celal Bayar, İshak Çelik, Erdinç Şahin, Ahmet Afşar, Aysel Aktaş, Hasan Bakır, Celal İnci, Zeki Birlik, Necmettin Bayar, Cengiz Mancuk, Seyat Demir ve Murat Karabağ katıldı. Ayrıca, İzmir Ağrı-Tutaklılar Derneği Başkanı Abdullah Cengiz de ziyarette hazır bulundu.

Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın, İzmir’de ve Ege Bölgesi’nde yapmış oldukları çalışmalarla, projelerini anlatarak, “Ege Bölgesi’nin genelinde 300 bin civarında hemşehrimiz yaşıyor. İzmir’de Ağrılılar TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre beşinci sırada bulunuyor. Yöresel kültürümüzün yaşatılarak gelecek nesillere aktarılması noktasında Federasyonumuz ve Derneklerimiz önemli kültürel çalışmalar yapıyor. Bu anlamda yerel yönetimlerle yapılacak olan işbirliğini de önemsiyoruz. Federasyon olarak, aylık bir gazete yayınlıyoruz, bu anlamda İzmir’de tekiz. Ayrıca, 1000 hemşehrimizin yer alacağı Ağrılılar İş Rehberimizin hazırlığı da sürüyor.” dedi.

Daha sonra konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Ağrılılar’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bilinmesini isterim ki, sivil toplum kuruluşları kentin gelişmesiyle, yöresel kültürlerin yaşatılması noktasında önemli bir misyon üstlenmektedir. Ağrılılar’ın bu denli profesyonel bir Federasyon tarafından temsil ediliyor olması, bizlerin de STK’lara karşı olan sorumluluğumuzu artırıyor. Bunun bilincindeyiz. Proje bazlı çalışmalarda Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız” diye konuştu.Etiketler: AĞRILILAR’DAN BAŞKAN SOYER’E ZİYARET

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright