AĞRILILAR’DAN COŞKULU BAYRAMLAŞMA | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> AĞRILILAR’DAN COŞKULU BAYRAMLAŞMA04.06.2019 02:54

AĞRILILAR’DAN COŞKULU BAYRAMLAŞMA

AĞRILILAR’DAN COŞKULU BAYRAMLAŞMA


Ege Bölgesi’nde yaşayan Ağrılılar’ı temsil eden çatı kuruluş Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu, bayramlaşma töreninde biraraya geldi.


Bu haber 1248 kez okundu.

Ege Bölgesi’nde yaşayan Ağrılılar’ı temsil eden çatı kuruluş Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu, bayramlaşma töreninde biraraya geldi. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Karabağ’ın ev sahipliğinde biraraya gelen Ağrılılar, Ramazan Bayramı’nın bütün İslam dünyasıyla, insanlık için mutluluklar getirmesini diledi.

İzmir Karşıyaka’da bayramlaşma töreni düzenleyen Ağrılılar; başta Türkiye ve İslam coğrafyası olmak üzere, bayramın tüm dünyaya barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu.

Bayramlaşma törenine; Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın, Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Genel Başkanı Mustafa Metin Yardımcı, Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Av. Mehmet Harun Elçi, Genel Sekreter Menduh Sevinç, Sekreter Abdullah Polat, Derneklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Demirkaya, Kültür-Sanat Birimi Başkanı Celal İnci, Kadın Kolları Başkanı Perihan Demir, Danışma Kurulu Başkanı Tacettin Sıcak, Yönetim Kurulu Üyeleri; Selami Kaya, Mustafa Metin Elçi, Mehmet Alçin, Hüseyin Karabağ, Zeki Birlik, İsmail Kılıççeken, Dilaver Yenigün, Erhan Akkuş, Ahmet Afşar, Ali Avcı, Necmettin Bayar, İshak Çelik, Seyat Demir ve Celal Bayar katıldı.

Bu bayram, dil, ırk, renk, kültür, ülke ve coğrafyaları farklı, imanları, gönülleri ve duaları bir milyonlarca Müslüman kardeşimizle aynı hissiyatı ve sevinci yaşamamıza vesile olmalıdır." diye mesaj veren Ağrılılar, "Çünkü bayramlar, hep beraber sevince dönüşürse hakiki manada bayram olur. Bunun için bayramın neşesini çoğaltmalı ve her yere taşımalıyız. Bu itibarla, öncelikle anne babalarımızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı bayramda ziyaret ederek onlarla kurduğumuz gönül köprülerimizi güçlendirelim. Rahmet-i Rahman'a tevdi ettiğimiz geçmişlerimizi de rahmetle yâd edip onlara hayır duada bulunalım." şeklinde konuştular.Etiketler: AĞRILILAR’DAN COŞKULU BAYRAMLAŞMA

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright