Ağrılılar İzmir'de 'geleneksel kahvaltıda' buluştu | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Ağrılılar İzmir'de 'geleneksel kahvaltıda' buluştu10.03.2019 00:00

Ağrılılar İzmir'de 'geleneksel kahvaltıda' buluştu

Ağrılılar İzmir'de 'geleneksel kahvaltıda' buluştu


Ağrılılar, İzmir'de Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 'geleneksel kahvaltı etkinliği'nde buluştu.


Bu haber 1353 kez okundu.İzmir'de düzenlenen etkinlik bölgede bulunan Ağrı hemşehri dernekleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, işadamları ve bürokratları biraraya getirdi.
Organizasyon sunumunu Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Genel Başkanı Mustafa Metin Yardımcı yaparken, ev sahibi Ege Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ağrılılar'ın İzmir'de düzenlediği geleneksel kahvaltı etkinliğine; MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Aliağa Cumhuriyet  Başsavcısı Hikmet Salman, Aliağa Cumhuriyet Savcısı Adem Akgün, İzmir Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Çetinkaya, Manisa Yunus Emre Emniyet Müdürü Mesut Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Paşa Çelebi, Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Mehmet Şirin Aydemir, İzmir Emniyet Müdürlüğü İkmal Şube Müdürü Öner Ağrıdağ, Önceki Dönem Türk Telekom Bölge Müdürü Yücel Yaşar, Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Nebi Yay, Türk Eğitim Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkan Yardımcısı Kemal Bakır, Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, Buca Müteahhitler Derneği Başkanı Ferhat Özmen, Türk Büro Sen 1 No'lu Şube Başkan Yardımcısı Alpaslan Koç, Bayraklı İlçe Sağlık Müdürü Çetin Alageyik, Tarım Bakanlığı Müşaviri Ziraat Mühendisi Yılmaz Zeren, Foça Mal Müdürü Ahmet Demir ve Çiğli Eğitim Araştırma Hastanesi Karşıyaka Polikliniği Müdürü Mehmet Alkan katıldı.

ÖNCELİKLİ HEDEF KALICI BİR YER EDİNEBİLMEK

Etkinlikte konuşan Genel Başkan Tekin Yalçın, "2018 yılının sonuna doğru Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu olarak Genel Kurulumuzu yaptık ve değerli hemşehrilerimiz bizleri bu onurlu göreve layık gördüler ve iş başına getirdiler.Bizler de yüklendiğimiz bu ağır görevin hakkını vermek için hemen kolları sıvadık. Öncelikle, derneklerimizi, işadamlarımızı, kanaat önderlerimizi ve İzmir’de görev yapan bürokratlarımızı ziyaret ederek işe başladık. Kendimizi, hedeflerimizi ve projelerimizi paylaştık. Çünkü, Ağrı ilini İzmir’de temsil ediyorsak ulaşabildiğimiz her Ağrılı’ya ulaşıp kendimizi ifade etme gerekliliğine inanıyoruz. Duyarlı hemşehrilerimizin tepkileri çok olumlu oldu." dedi.

Öncelikli hedeflerinin federasyona kalıcı bir mülk alabilmek olduğunu söyleyen Genel Başkan Yalçın, "Ayrıca kamu yararına çalışan bir sivil toplum kuruluşu olabilmek için de çalışmalarımızı başlattığımızı müjdelemek istiyorum. Bu durum Bakanlar Kurulu kararıyla kesinleşiyor. Mevzuat böyle. Zor ve meşakkatli bir süreç. Ancak bizler bu göreve geldiysek ve kalıcı birşeyler yapmak istiyorsak, bu süreci gözümüzde büyütmeden ve hedeflerimizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Bu anlamda siz kıymetli hemşehrilerimiz de bizlere manevi destek verirse, işimiz daha kolay olacaktır diye düşünüyorum." diye konuştu.

FEDERASYONUN KURULUŞ SÜRECİ

Geleneksel kahvaltıda konuşan Ege Ağrı Dernekleri Federasyonu Onursal Genel Başkanı Hasan Karabağ ise, federasyonu 2008 yılında büyük mücadeleler vererek kurduklarını anlatarak, İzmir'in önemli bir sivil toplum kuruluşu haline gelmesi noktasında emeği geçen tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

HER ALANDA YER EDİNEBİLMELİYİZ

Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Menduh Sevinç de, bölgede yaşayan Ağrılılar'la ilgili genel bilgiler vererek; siyasette, ticarette, bürokraside ve diğer alanlarda etkinliklerini artıracaklarını ifade ederek, hemşehrilerinden destek istedi.

Daha sonra söz alan Derneklerden Sorumlu Birim Başkanı Mehmet Ali Demirkaya ise, tüm derneklerle işbirliğinin güçlendirilmesi noktasında çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Bu anlamda, önümüzdeki dönemde en önemli hedeflerimizden birisi de tüm derneklerimizle iletişimimizi güçlendirip, ortak hedeflere birlikte ulaşabilmektir." diye konuştu.

"TÜRKİYE BİR, İZMİR BİR, AĞRI BİR"

Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen geleneksel kahvaltıya katılan, kendisi de Ağrılı olan, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu da, Federasyonun sloganları arasında yer alan, "Türkiye bir, İzmir bir, Ağrı bir" söylemine atıfta bulunarak, hemşehrilerinin İzmir'deki ve bölgedeki aktivitelerinin kendisini de gururlandırdığını söyledi. Osmanağaoğlu, "Bilinmelidir ki, hemşehrilerimin yapacağı etkinliklerde yanlarında olmaya devam edeceğim. Bana 24 saat ve her zaman ulaşabilirsiniz. Bu tarz etkinlikler kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının pekişmesinde önemli bir yere sahiptir. Bu anlamda, etkinliğin düzenleyen hemşehrilerime teşekkür ediyorum." dedi.

KİMLER KATILDI

Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 'geleneksel kahvaltı'ya katılan sivil tolum kuruluşları ve Başkanları şu şekilde:
Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Genel Başkanı Mustafa Metin Yardımcı, Ege Bölgesi Diyadin İlçesi ve Köyleri Derneği Başkanı Ferit Çevik, Ege Bölgesi Doğubayazıtlılar Derneği Başkanı Mehmet Hanefi Dumlu, İzmir Tutaklılar Derneği Başkanı Abdullah Cengiz, Narlıdere Ağrılılar Derneği Başkanı Hasan Göztepe, Denizli Anadolulular Derneği Başkanı Cesim Koçyiğit, Denizli Ağrılılar Derneği E. Başkanı Cesim Karakuş, Aliağa Ağrılılar Derneği Başkanı Naim Polat, Menemen Ağrılılar Derneği Başkanı Vahyettin Kaya, İzmir Ağrılılar Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Naci Aslan, Seferihisar Ağrılılar Derneği Başkanı Orhan Yüce, Ağrı İli Kalkınma Vakfı Başkanı Ahmet Emin Birdal, İzmir Patnoslular Derneği Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, Diyadin Y. Akpazarlılar Derneği Başkanı Tacettin Sıcak, Diyadin Karapazar Köyü Derneği Başkanı Seyat Demir ve DAGAB Genel Başkan Vekili Yasin Boztaş.

İLGİLİ HABER: KOÇYİĞİT'TEN BARIŞ VE KARDEŞLİK VURGUSU

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...
Etiketler: ege ağrı -federasyon -tekin yalçın -mustafa metin yardımcı -tamer osmanağaoğlu

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright