ANKARA'DAKİ DOĞUBAYAZITLILAR DERNEK KURACAK | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> ANKARA'DAKİ DOĞUBAYAZITLILAR DERNEK KURACAK13.01.2020 09:42

ANKARA'DAKİ DOĞUBAYAZITLILAR DERNEK KURACAK

ANKARA'DAKİ DOĞUBAYAZITLILAR DERNEK KURACAK


Ankara'da yaşayan Ağrı-Doğubayazıtlılar 'dernek' kurma kararı aldı.


Bu haber 514 kez okundu.


Ankara’da yaşayan Ağrı-Doğubayazıtlılar, ‘dernek’ kurma kararı aldı. Kurdukları WhatsApp grubu ile hemşehrileriyle iletişime geçen Doğubayazıtlılar, Ankara’nın Kızılay semtinde biraraya gelerek istişarelerde bulundu.

Önümüzdeki dönemde daha çok hemşehrisine ulaşmayı hedefleyen grup, süreç içerisinde Ankara Doğubayazıtlılar Derneği’ni kuracak.

Grup adına açıklamada bulunan Mustafa Metin Yardımcı, uzun süreden beri oluşumla ilgili altyapı çalışmalarının devam ettiğini, gelinen noktada hemşehrileriyle dernek kurma konusunda fikir birliğine vardıklarını söyleyerek "Amacımız, hemşehrilerimizle daha çok biraraya gelmek, daha çok iletişimde olmak ve daha çok yardımlaşmaktır. Ayrıca, memleketimizin güzelliklerini, örf, adet ve geleneklerimizi genç nesillere aktararak kültürel faaliyetlerde bulunmayı amaçlıyoruz. Katkı sunan ve duyarlı olan bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum" dedi.

Etiketler: ANKARA'DAKİ DOĞUBAYAZITLILAR DERNEK KURACAK

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright