Cesim Koçyiğit: “Derneklerimiz ve Federasyonumuz tarihi bir misyon üstlendiler” | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Cesim Koçyiğit: “Derneklerimiz ve Federasyonumuz tarihi bir misyon üstlendiler”10.10.2019 14:23

Cesim Koçyiğit: “Derneklerimiz ve Federasyonumuz tarihi bir misyon üstlendiler”

Cesim Koçyiğit: “Derneklerimiz ve Federasyonumuz tarihi bir misyon üstlendiler”


Denizli Ağrılılar Derneği Kurucu Başkanı Cesim Koçyiğit, memleketlerinden çeşitli nedenlerle ayrılarak farklı şehirlere göç eden vatandaşların, kentle entegrasyonu noktasında hemşehri örgütlenmelerinin önemli bir boşluğu doldurduğunu söyledi.


Bu haber 765 kez okundu.


Pamukkale TV’de Murat Demirbilek’in sunduğu ‘Demokrasi Meydanı’ adlı programa konuk olan Başkan Koçyiğit, “Ülkemizin farklı bölgelerinden; terör, ekonomi, iklim şartlarından, kan davası ve kız kaçırma olaylarından dolayı olumsuz yönde etkilenen yurttaşlarımız, kendi doğdukları büyüdükleri yaşam alanlarından istemeden olsa buruk bir şekilde ayrılmak zorunda kaldılar. Ülkemizin farklı bölgelerine göç etmek zorunda kalan yurttaşlarımız, şehir yaşamına uyum sürecinde bir tarafta kendi kültürlerini yaşamaya çalışırken bir taraftan da göç ettiği şehrin kültürüne uyum sağlama sürecinde hemşerilerimize maddi ve manevi anlamda destek veren derneklerimiz ve bu derneklerimizi bünyesinde barındıran Ege Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyonumuz’un insan odaklı çalışmalarını son derece kıymetini buluyoruz ve destekliyoruz.” dedi.

“DERNEKLERİMİZ VE FEDERASYONUMUZLA GURUR DUYUYORUZ”

Ege Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyonu’nun bünyesinde çok sayıda derneği bulundurduğuna işaret eden Koçyiğit, “Temasında insan odaklı hizmet veren bir sivil toplum hareketinin çatısı altında bulunmaktan onur ve gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Toplumsal sorunların kalıcı olarak çözümlenmesi için, sorunları ortaya çıkaran sebepleri iyi tespit etmek gerekiyor. Doğu ve Güneydoğulu her bir yurttaşımız ülkesine bağlı, ülkenin milli değerlerini seviyor ve saygı gösteriyor, korunması konusunda üzerine düşen yurttaşlık sorumluluğunu yerine getirmek için yeri geldiğinde canını verecek kadar cesaretli ve vatanseverdir. Milletimizin arzusu; siyasete yeni bir anlayış, heyecan getirecek, ayrıştırıcı değil birleştirici bir dil kullanacak milli bir kadroyla var olan güzelliklere daha huzurlu, güvenli ve birlikte yaşama arzusu içinde hakların adaletli eşit bir şekilde paylaşım ortamının oluşturulmasıdır. Milletimizin arzusu; Türkiye'nin tüm renklerini temsil eden ve dört siyasi eğilimi milli menfaatlerimiz temelinde bir araya getiren genç, dinamik ve azimli bir kadronun içine toplumun tüm kesimlerini bünyesinde barındıran huzur ve güveni yansıtan gökkuşağını andıran tabloyu görmektir. Milletimizin arzusu; Türkiye'nin mozaiğini gösteren, halklar arasındaki mevcut siyasi, ideolojik, etnik, dinsel ve mezhepsel farklılıkları tehdit olarak değil, bilakis büyük bir zenginlik olarak gören demokrat siyasi bir yapıyı oluşturmanızdır. Milletimizin arzusu; dünya görüşleri birbirinden farklı ancak bu farklılıkları saygıyla karşılayan ve milli menfaatlerimiz doğrultusunda bir araya gelerek ülkemizi her alanda gelişmiş dünya ülkeleri seviyesine çıkarmayı hedefleyen icraat odaklı bilimsel yöntemlere” dayanan, “adaletli”, “etkili”, “çözüme dönük” tedbirlerin alınmasıdır. Toplumda ki, var olan sorunların kalıcı olarak çözümlenmesi için, sorunları ortaya çıkaran sebepleri iyi tespit etmek gerekiyor. Toplumun rahatsız olduğu ortak sorunlarımızı, birlikte istişareler yaparak ortak akılla çözeceğimize yürekten inanıyoruz. Kaybolan güven ortamını yeniden tesisi için toplumun tüm kesimleriyle aynı mesafede yaklaşarak, adaletli eşitliği gözetleyen nitelikli hizmet veren bir yönetim anlayışı ile birlikteliğin sağlanması toplumun arzu ettiği huzur ve güven veren ortamının sağlanmasına önemli katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

TEMEL MESELE YÖNETİM TARZI

En temel meselenin yönetim tarzı ve anlayışın insanları sürece katmayan, dinlemeyen, önemsemeyen düşünce yapısı olduğuna işaret eden Cesim Koçyiğit, “İnsanların yaşamsal sorunlarına onları dinlemeden çözen değil de sorunu yaşayanlar ile birlikte çözen ve onlarla yöneten bir anlayış bizim için en temel esastır. Toplumun rahatsız olduğu ortak sorunlarımızı, birlikte istişareler yaparak ortak akılla çözeceğimize yürekten inanıyoruz. Kaybolan güven ortamının yeniden tesisi için toplumun tüm kesimleriyle aynı mesafede yaklaşarak, adaletli, eşitliği gözeten, nitelikli hizmet veren bir yönetim anlayışı ile birlikteliğin sağlanması toplumun arzu ettiği huzur ve güven veren ortamının sağlanmasına önemli katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz. “ şeklinde konuştu.

Etiketler: Cesim Koçyiğit: “Derneklerimiz ve Federasyonumuz tarihi bir misyon üstlendiler”

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright