DİYADİNLİLER ‘YENİ DÖNEM’  PROJELERİNİ KONUŞTU | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> DİYADİNLİLER ‘YENİ DÖNEM’ PROJELERİNİ KONUŞTU18.07.2019 11:42

DİYADİNLİLER ‘YENİ DÖNEM’ PROJELERİNİ KONUŞTU

DİYADİNLİLER ‘YENİ DÖNEM’  PROJELERİNİ KONUŞTU


Bir süre önce Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren ve Harun Yaşar Başkanlığında oluşan yeni Yönetim Kurulu Temmuz ayı toplantısında biraraya geldi.


Bu haber 1137 kez okundu.


Bir süre önce Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren ve Harun Yaşar Başkanlığında oluşan yeni Yönetim Kurulu Temmuz ayı toplantısında biraraya geldi.

Hedeflerle,projelerin konuşulduğu toplantıya; Abdullah Polat, Tacettin Sıcak, Mehmet Fesih Kaya, İhsan Arabacı, Cemal Taşdemir, İsmet Avcı, Mümtaz Gümüş, Barkın Kaya, Fehmi Çeçen, Musa Yalçın, Eşref Kızılarslan, Dinçer Ekinci, İsa Yardımcı, Şakir Akpınar ve Muhammed Can Sıcak katıldı.

Ege Bölgesi Diyadin İlçesi ve Köyleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Harun Yaşar toplantının açılış konuşmasını yaparak, hemşehrilerine duyarlılıkları için teşekkür etti. Derneğin en önemli amacının yardımlaşma ve dayanışma kültürünün geliştirilmesi olduğunu hatırlatan Başkan Yaşar, çalışmalarını bu eksende yoğunlaştıracaklarını vurguladı.

“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Ege Diyadin Der Başkanı Harun Yaşar, Diyadin’den üniversiteyi kazanarak İzmir’e veya Ege Bölgesi’nin başka bir kentine gelen öğrencilerle irtibatlı bir halde olacaklarını ifade ederek, “Dernek olarak onların yalnız olmadıklarını, maddi-manevi gücümüz ölçüsünde yanlarında olacağımızın bilinmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

ÜCRETSİZ KURSLAR AÇILACAK, DİYADİN’DE KÜTÜPHANE KURULACAK

İzmir’de ikamet eden Diyadinli öğrencilere lise ve üniversiteye yönelik ücretsiz hazırlık kursları açılacağını müjdeleyen Başkan Yaşar, yapılacak kitap toplama kampanyaları ile Diyadin’de belirlenen okullara kütüphane kurulacağını açıkladı.  Metropolde yaşayan Diyadinliler’in kaynaşması için etkinlikler düzenleneceğini kaydetti.

FEDERASYONA ÜYELİK KARARI ALINDI

Daha sonra tek tek söz alan tüm Yönetim Kurulu Üyeleri, görüşlerini ifade ettiler. Temmuz ayı olağan toplantısında birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Diyadinliler, Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu’na üye olmayı da kararlaştırdı.

 

 

 Etiketler: DİYADİNLİLER ‘YENİ DÖNEM’ PROJELERİNİ KONUŞTU

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright