Ege Diyadin Der hemşehrilerini ‘halise’ yemeğiyle ağırladı | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Ege Diyadin Der hemşehrilerini ‘halise’ yemeğiyle ağırladı02.02.2020 00:00

Ege Diyadin Der hemşehrilerini ‘halise’ yemeğiyle ağırladı

Ege Diyadin Der hemşehrilerini ‘halise’ yemeğiyle ağırladı


BİRLİK VE BERABERLİK GÜÇLENDİRİLECEK


Bu haber 934 kez okundu.


Merkezi İzmir’de bulunan Ege Diyadin Der, birlik ve beraberliğin güçlendirilerek daha çok hemşehrisine ulaşmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Hemşehrilerini geleneksel ‘halise’ yemeğinde buluşturan yeni seçilen Dernek Yönetimi çalışmalarına hızlı başladı.

Ege Diyadin Der Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Göneç, davetlerine icabet eden bütün hemşehrileriyle, STK temsilcilerine teşekkür ederek, “Hep birlikte daha güçlü olacağız.” dedi.

Hemşehrilerini sabah kahvaltısında Ağrı yöresinin geleneksel 'halise' yemeği ikram ederek ağırlayan Ege Diyadin Der, geçtiğimiz ay yapılan olağanüstü genel kurulda, Nusret Göneç liderliğindeki listeyi onaylamış ve yeni yönetimi işbaşına getirmişti.

Kahvaltı programında konuşan Ege Diyadin Der Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Göneç, derneklerinin 2013 yılında kurulduğunu hatırlatarak, bugüne kadar emeği geçen herkese minnettar olduklarını söyledi. Bundan sonraki dönemde de çalışmalarının ivmesini artırarak yollarına devam edeceklerini, bu anlamda birlik ve beraberliği güçlendirmeleri gerektiğini söyleyerek, tüm Yönetim Kurulu üyelerine katkıları ve destekleri için teşekkür etti. Başkan Göneç, gelenek ve göreneklerin yaşatılarak genç nesillere aktarılması noktasında derneklerin yaptığı çalışmaların önemine işaret ederek, kitlesel etkinliklerle faaliyetlerin devam edeceğini vurguladı.

Ege Diyadin Der tarafından düzenlenen programa, Derneğin Kurucu Başkanı Ferit Çevik, Onursal Başkanı Hikmet Avcı, Ege Diyadin Der Başkan Yardımcıları Fehmi Çeçen, Şakir Kaya, Genel Sekreter Mehmet Fesih Kaya,  Sayman Eşref Kızılarslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın, Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Genel Başkanı ve Federasyon Başkan Vekili Mustafa Metin Yardımcı ve Federasyon Birim Başkanları, Menemen Ağrılılar Derneği Başkanı Vahyettin Kaya, İzmir Tutaklılar Derneği Başkanı Abdullah Cengiz, Menderes Ağrılılar Derneği Kurucu Başkanı Saffet Işık, Ege Bölgesi YULPA Der (Yufkacılar, Lokmacılar, Pastacılar ve Aşçılar Derneği) Başkanı Mahmut Tanrıkulu, Balçova Ağrılılar Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Akkuş, İzmir Ağrılılar Sosyal Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Naci Aslan, Narlıdere Ağrılılar Derneği Kurucu Başkanı Hasan Göztepe ve İzmir Karapazarlılar Derneği Başkanı Seyat Demir katıldı.
,Etiketler: Ege Diyadin Der hemşehrilerini ‘halise’ yemeğiyle ağırladı

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright