İzmir Tutaklılar Derneği'nden 100 aileye yardım | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İzmir Tutaklılar Derneği'nden 100 aileye yardım05.05.2020 06:35

İzmir Tutaklılar Derneği'nden 100 aileye yardım

İzmir Tutaklılar Derneği'nden 100 aileye yardım


İzmir Tutaklılar Derneği, Ramazan ayı münasebetiyle 100 aileye Ramazan yardımında bulundu.


Bu haber 586 kez okundu.

 

İzmir Tutaklılar Derneği, üyelerinin ve gönüllülerin  katkılarıyla hazırlanan 100 erzak paketini, ihtiyacı olan ailelere ulaştırdı.

İzmir Tutaklılar Derneği Başkanı Abdullah Cengiz, yardımların Ramazan ayı sonuna kadar süreceğini, yeni erzak paketleri de hazırladıklarını söyledi.

Başkan Cengiz, “Ramazan Ay’ı; rahmet ayıdır, mağfiret ayıdır, paylaşmaktır, yardımlaşmaktır, bir lokma ekmeği bölüşmektir Bizler de İzmir Tutaklılar Derneği olarak, hem Ramazan ay’ı münasebetiyle hem de ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiyle, tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi 100 aileye az da olsa tencerelerinin kaynaması için elimizden gelen yardımı yapmaya çalıştık. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Diyen yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in ümmeti olarak, komşumuz açken tok yatmayı kendimize zul bildik. Koronavirüsten dolayı iftar çadırları ve iftar yemeklerinin verilmediği bir dönem de 100 ailemizin çorbasında az da olsa bizim de tuzumuz olsun istedik. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.


 Etiketler: İzmir Tutaklılar Derneği'nden 100 aileye yardım

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright