İZMİR'DE AK PARTİ'DEN AĞRILILAR'A ZİYARET | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> İZMİR'DE AK PARTİ'DEN AĞRILILAR'A ZİYARET23.12.2019 00:00

İZMİR'DE AK PARTİ'DEN AĞRILILAR'A ZİYARET

İZMİR'DE AK PARTİ'DEN AĞRILILAR'A ZİYARET


Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu'nu ziyaret etti.


Bu haber 737 kez okundu.


Beraberindeki İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kandilli ve Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu ile birlikte Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonunu ziyaret eden Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ağrılılar'la görüşerek görüş, öneri ve sorunlarını dinledi.
Parti olarak sivil toplum kuruluşları ile işbirliğinin geliştirilmesine önem verdiklerini ifade eden Başkan Sürekli, bu anlamda başlattıkları ziyaret programları çerçevesinde Ağrılılar'la buluştuklarını vurguladı. Sürekli, "Tüm çalışmalarımızı milletimizin sesini dinleyerek ve onların taleplerine önem vererek gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda Ağrılılar da İzmir'de önemli bir nüfusa sahip ve onların talep ve önerileri bizim için önemli. Bundan sonraki dönemde de istişare kültürümüzün bir gereği olarak işbirliğimizi ve diyaloğumuzu artırarak iyi bir iletişim kurmak istiyoruz." dedi.

"YEREL SEÇİM SÜRECİ AĞRILILAR'DA HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI"

Daha sonra konuşan Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın da İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye ziyaretleri için teşekkür ettiklerini söyleyerek, "Federasyon olarak biz bir sivil toplum kuruluşuyuz, tarafsızız ve tüm siyasal partilere eşit mesafedeyiz. Ancak hangi parti olursa olsun, bünyesinde siyaset yapan hemşehrilerimize destek vermeye de hazırız. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde, İzmir'de Ağrılılar adeta yok sayılmıştır. Nüfus ve temsiliyet anlamında hakkaniyetli bir tavır maalesef sergilenememiştir. İzmir'de Ağrılılar'ın yoğun olarak yaşadığı ilçeler bellidir. Sadece Buca ve Karabağlar'ın nüfusu yaklaşık 1 milyondur. Daha önceki dönemde bu belediyelerimizde görev yapan meclis üyelerimiz olmasına rağmen, bu dönemde Ağrılı hemşehrilerimize yer verilmemiştir. Diğer ilçelerimizdeki durum da maalesef farklı değildir. Beklentimiz bu durumun telafi edilmesi yönündedir." dedi.

"İL VE İLÇE YÖNETİMLERİNDE GÖREV ALACAK AĞRILLAR"

Ak Parti'nin il ve ilçe yönetimlerinde görev verilecek Ağrılılar noktasında kendileriyle işbirliği ve istişare yapılması gerektiğini savunan Genel Başkan Yalçın, "Beklentimiz; Federasyonumuzla, derneklerimizle ilişkisi olan sivil toplum dünyası içerisinde aktif olarak görev yapan hemşehrilerimize görev verilmesi yönündedir. " diye konuştu.

Daha sonra yeniden söz alan Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ağrılar'ın bütün taleplerinin makul ve haklı olduğuna işaret ederek, bu taleplerin karşılanması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurguladı.

Ziyaret programına; İzmir Tutaklılar Derneği Başkanı Abdullah Cengiz, Y.Akpazarlılar Derneği Başkanı Tacettin Sıcak, Balçova Ağrılılar Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Akkuş, Aliağa Ağrılılar Derneği Başkanı Naim Polat ve Menderes Ağrılılar Derneği Kurucu Başkanı Saffet Işık da katıldı.

Etiketler: İZMİR'DE AK PARTİ'DEN AĞRILILAR'A ZİYARET

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright