KOÇYİĞİT’TEN BARIŞ VE KARDEŞLİK VURGUSU | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> KOÇYİĞİT’TEN BARIŞ VE KARDEŞLİK VURGUSU11.03.2019 11:30

KOÇYİĞİT’TEN BARIŞ VE KARDEŞLİK VURGUSU

KOÇYİĞİT’TEN BARIŞ VE KARDEŞLİK VURGUSU


Denizli Anadolulular Derneği Başkanı Cesim Koçyiğit, özellikle büyükşehirlere Türkiye’nin farklı yörelerinden göç yoluyla gelen vatandaşların, kent kültürüne uyum süreçlerinde sivil toplum kuruluşlarının önemli bir misyon üstlendiğini söyledi.


Bu haber 627 kez okundu.


Bu anlamda merkezi İzmir’de bulunan Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu’nun çatısı altında bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkan Koçyiğit, “Ege Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyonumuz, bünyesinde birçok derneği barındırıyor. Ülkemizin farklı bölgelerinden; terör, ekonomi, iklim şartları, kan davası ve kız kaçırma olaylarından dolayı olumsuz yönde etkilenen yurttaşlarımızın kendi doğdukları büyüdükleri yaşam alanlarından istemeden de olsa buruk bir şekilde ayrılmak zorunda kaldıkları toplumsal bir gerçektir. Ülkemizin farklı bölgelerine göç etmek zorunda kalan yurttaşlarımızın şehir yaşamına uyum sürecinde bir tarafta kendi kültürlerini yaşamaya çalışırken bir taraftan da göç ettiği şehrin kültürüne uyum sağlama sürecinde hemşerilerimize maddi ve manevi anlamda destek veren derneklerimiz ve bu derneklerimizi bünyesinde barındıran Ege Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyonumuzun insan odaklı bu çalışmalarını son derece kıymetli buluyoruz ve destekliyoruz.” dedi.

 “DOĞU VE GÜNEYDOĞULULAR ÜLKESİNE BAĞLIDIR”

Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen geleneksel kahvaltı etkinliğinde gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Cesim Koçyiğit, “Doğu ve Güneydoğulu her bir yurttaşımız ülkesine bağlı, ülkenin milli değerlerini seviyor ve saygı gösteriyor korunması konusunda üzerine düşen yurttaşlık sorumluluğunu yerine getirmek için yeri geldiğinde canını verecek kadar cesaretli ve vatanseverdir. Milletimizin arzusu; siyasete yeni bir anlayış, heyecan getirecek, ayrıştırıcı değil birleştirici bir dil kullanacak milli bir kadroyla var olan güzelliklere daha huzurlu, güvenli ve birlikte yaşama arzusu içinde hakların adaletli eşit bir şekilde paylaşım ortamının oluşturulmasıdır. Milletimizin arzusu; Türkiye'nin tüm renklerini temsil eden ve dört siyasi eğilimi milli menfaatlerimiz temelinde bir araya getiren genç, dinamik ve azimli bir kadronun içine toplumun tüm kesimlerini bünyesinde barındıran huzur ve güveni yansıtan ngökkuşağını andıran tabloyu görmektir. Milletimizin arzusu; Türkiye'nin mozaiğini gösteren, halklar arasındaki mevcut siyasi, ideolojik, etnik, dinsel ve mezhepsel farklılıkları tehdit olarak değil, bilakis büyük bir zenginlik olarak gören demokrat siyasi bir yapının oluşturulmasıdır.” diye konuştu.


“FARKLILIKLAR SAYGIYLA KARŞILANMALIDIR”

 “Milletimizin arzusu dünya görüşleri birbirinden farklı ancak bu farklılıkları saygıyla karşılayan ve milli menfaatlerimiz doğrultusunda bir araya gelerek ülkemizi her alanda gelişmiş dünya ülkeleri seviyesine çıkarmayı hedefleyen icraat odaklı bilimsel yöntemlere” dayanan, “adaletli”, “etkili”, “çözüme dönük” tedbirlerin alınmasıdır.” diye konuşan Koçyiğit sözlerini şöyle tamamladı:

“ Toplumdaki, var olan sorunların kalıcı olarak çözümlenmesi için, sorunları ortaya çıkaran sebepleri iyi tespit etmek gerekiyor. Toplumun rahatsız olduğu ortak sorunlarımızı, birlikte istişareler yaparak ortak akılla çözeceğimize yürekten inanıyoruz. Kaybolan güven ortamını yeniden tesisi için toplumun tüm kesimleriyle aynı mesafede yaklaşarak, adaletli eşitliği gözetleyen nitelikli hizmet veren bir yönetim anlayışı ile birlikteliğin sağlanması toplumun arzu ettiği huzur ve güven veren ortamının sağlanmasına önemli katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz... En temel meselenin yönetim tarzı ve anlayışın insanları sürece katmayan, dinlemeyen, önemsemeyen düşünce yapısıdır. İnsanların yaşamsal sorunlarına onları dinlemeden çözen değil de sorunu yaşayanlar ile birlikte çözen ve onlarla yöneten bir anlayış bizim için en temel esastır. Toplumun rahatsız olduğu ortak sorunlarımızı, birlikte istişareler yaparak ortak akılla çözeceğimize yürekten inanıyoruz. Kaybolan güven ortamını yeniden tesisi için toplumun tüm kesimleriyle aynı mesafede yaklaşarak, adaletli eşitliği gözetleyen nitelikli hizmet veren bir yönetim anlayışı ile birlikteliğin sağlanması toplumun arzu ettiği huzur ve güven veren ortamının sağlanmasına önemli katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz.”Etiketler: denizli -ağrı -cesim koçyiğit

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright