Nazilli Ağrılılar Derneği’nden alkışlanacak proje | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Nazilli Ağrılılar Derneği’nden alkışlanacak proje22.12.2019 23:43

Nazilli Ağrılılar Derneği’nden alkışlanacak proje

Nazilli Ağrılılar Derneği’nden alkışlanacak proje


Nazilli Çağdaş Ağrılılar Derneği tarafından gerçekleştirilen kampanya kapsamında toplanan 12 ton sebze-meyve, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere, Nazilli Belediyesi'ne teslim edildi.


Bu haber 880 kez okundu.


Proje kapsamında, Nazilli Çağdaş Ağrılılar Derneği, üyeleri ve hayırseverlerle irtibata geçerek kampanyanın startını verdi. Mevsim meyveleri başta olmak üzere, mutfakların vazgeçilmezi olan patates ve soğan da temin edilerek dar gelirlilerinin sofralarına ulaştırılmak üzere yola çıktı. Ayrıca, derneğe bağışlanan bal ve yoğurt da paketlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Projenin tanıtımı ve toplanan gıda maddelerinin Nazilli Belediyesi yetkililerine teslim edilmesi amacıyla düzenlenen törene Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Belediye yetkilileri de katıldı.

İlk olarak söz alan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Ağrılılar Derneği'nin yardımlaşma ve dayanışmayı en iyi ifade eden örnek bir projeye imza attığını söyleyerek, "Ben askerliğimi Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yaptım. Ağrıllar'ın ne kadar duyarlı ve yardımsever olduğunu çok iyi biliyorum. Bugün burada gerçekleştirilen yardım projesi de dayanışmanın çok güzel bir örneği. Projeye emeği geçen, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bizler de yerel yöneticiler olarak bu tarz projeleri her zaman desteklemeye, bu projeleri gerçekleştiren herkese elimizden geldiğince katkı koymaya devam edeceğiz" dedi.

"NE KADAR AĞRILIYSAK O KADAR DA NAZİLİLİYİZ"

Daha sonra konuşan Nazilli Çağdaş Ağrılılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Karakaya da, projenin mimarının Derneklerinin Başkan Yardımcısı Aydın Taşdemir olduğunu ifade ederek, "Bizler ne kadar Ağrılıysak, o kadar da Nazililiyiz. Bu anlamda yaşadığımız kente katkı koymaya devam edeceğiz. Sosyal içerikli projelerimizden birisi olan ihtiyaç sahibi ailelerinin sofralarına ulaşmak noktasında gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında 12 ton sebze ve meyve topladık. Üyelerimize ve tüm katkı koyan esnafımıza teşekkür ediyoruz." dedi. 

Düzenlenen teslim törenine Nazilli Çağdaş Ağrılılar Derneği'nin de bulunduğu Yıldıztepe Mahallesi Muhtarı Ahmet Sak da katılırken, Dernek Yöneticisi Ufuk Dursun da programın organize edilmesini sağladı.

Toplanan gıda maddeleri, daha sonra belediye yetkililerine teslim edilerek araçlara yüklendi. Sebze, meyve diğer gıda maddelerinin dağıtımı Nazilli Belediyesi tarafından yapılacak.


Etiketler: Nazilli Ağrılılar Derneği’nden alkışlanacak proje

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright