Yufkadaki büyük tehlike | Ege Bölgesi Merkezli Ağrılılarla ilgili haberler,Egedeki Ağrılılar - Ege Ağrı Haber Mustafa Metin Yardımcı
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Yufkadaki büyük tehlike23.12.2019 01:19

Yufkadaki büyük tehlike

Yufkadaki büyük tehlike


Ege Bölgesi YULPA Derneği (Yufkacılar, Lokmacılar, Pastacılar ve Aşçılar Derneği), Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında bulunan yufka ile ilgili olarak önemli bir uyarıda bulundu.


Bu haber 352 kez okundu.

Sokak aralarında, merdiven altı tabir edilen yerlerde üretilen yufkanın halk sağlığını tehdit edici boyutlara ulaştığı konusunda uyarıda bulunan YULPA Derneği, tüketicileri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Ege Bölgesi YULPA Derneği Başkanı Mahmut Tanrıkulu yaptığı açıklamada, bir süre önce sektör bileşenleriyle biraraya gelerek artan maliyetlere göre yufkanın kilogram satış fiyatını 10 TL olarak belirlediklerini hatırlatarak “Bu fiyatın altında, 6-6.5 TL’ye satılan yufkalarda mutlak surette bir sahtecilik mevcuttur. Bu fiyata satış yapanlar ürünün içerisine insan sağlığını tehdit eden birçok zararlı madde karıştırıyor. Halkımız çok dikkatli olsun, ucuz yufka alacağım derken sağlıklarından olabilirler.” dedi.

Kendilerinin yüzlerce üreticiyle birlikte üzerlerine düşen sorumluluğun gereğini yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Tanrıkulu, İzmir Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası’nın da üyelerine çağrı yapıp denetleyerek halk sağlığının korunması konusunda sorumlu davranması gerektiğini vurguladı.Etiketler: Yufkadaki büyük tehlike

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.egeagrihaber.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright